Postovani dr Vojinov,    kod mog decka se u poslednjih pola godine povremeno nakon odnosa   pojavljuje crvenilo na glavicu koje niti svrbi niti boli. Cini se i kao da   je koza na istom malo suva. On tvrdi da se to ne pojavljuje posle svakog   odnosa, vec mahom posle oralnog sexa i brzo se povlaci. Ja sam ranije   bolovala od candide, ali trenutno nemam nikakvih simptoma. Takodje, posle   poslednjeg odnosa, kada povuce kozicu na centimetar ispod glavica, pojavio   mu se crveni trag u vidu obruca koji ga takodje ne boli (osim kada jako   povuce) i na njemu ima dve male ranice. Prevlacenje kozice je inace bezbolno   i normalno.    Molim za pomoc jer je veoma stidljiv i ne mogu da ga ubedim da poseti   lekara.

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Pojava crvenila na glansu moze biti posledica gljivicne infekcije ali se ne bi sama povukla. Verovatno se radi sao o iritaciji. Pojava crvenila u vidu obruca , govori za postojanje fimoze. Bez pregleda ne mozete dobiti precizne informacije. Znaci, pregled je za ovakvu vrstu problema neophodan.   Ass.dr S. Vojinov