Postovanje,    Imam 43 god i pre nekih 15 dana imam male bolove sa leve strane u   pravcu   prepona ka korenu penisa.Imao sam problem prilikom sex.odnosa tako sto nisam   imao punu erakcije i cvrstinu penisa,malu bol kada je zena bila u   dominantnoj pozi,to mi se desilo jos jednom.Posto sam vrlo mastovit,cesto   pricam o sexu sa dosta zena pri cemu dobijem normalnu reakciju,u zadnje   vreme kada to radim dobijem bol u levom testisu uz njegovo   povecanje(izduzenje)i to sve prati sluz na glavicu.Sve mi se to i pre   desavalo ali nisam imao bolove u testisu i to iskljucivo levom.Napominjem da   sam vodio dosta aktivan ali normalan sex.zivot.    Zamolio bih vas ako nesto znate o tome da mi odgovorite,pre nego sto   zatrazim lekarski pregled.    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Kod muskaraca do 45 godine najcesce infekcije urogenitalnih puteva nastaju seksualnom transmisijom. Upale prostate su kodseksualno aktivnih muskaraca ceste,a tegobe se manifestufu izmedju ostalog i bol u testisima, koji ne mora biti stalan. Ta infekcije moze i dugo da bude prisutna u prostati a da se tek kasnije aktivira i ujedno moze imati negativan efekat na kvalitet erekcije. Potrebna je konsultacija urloga gde bi uradili testove na infekcije raznim bakterijama i na osnovu toga dobili odgovarajucu terapiju. Potreban je pregled testisa i eventualno UZ testisa   Ass.mr sci med dr Sasa Vojinov