Postovani doktore,       vec nekoliko godina unazad imam konstantne bolove u penisu i ispod   testisa   i sve se siri do anusa i obuhvata ceo taj deo. To je tesko opisati, kao da   neko strano telo stoji dole, kao da nije deo mog tela. Osecaj je kao pod   anastezijom mada ni to nije najprikladniji opis. U sustini ja te delove kao   da ne osecam, kao da stoji nesto. Nekada je intenzivnije, nekada manjeg   intenziteta. Prostata je normalna, radio sam spermogram, spermokulturu,   dijagnoza je Normospermia. Molim Vas za misljenje na osnovu ovih podataka.   Puno hvala

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Obicno ovakve tegobe poticu od hronicne upale prostate koja je samo u 20% izazvana bakterijama koje mi mozemo dokazati. Ostali deo cine upale gde se ne mogu izolovati bakterije ali je u osnovi terapija ista - antibiotska. Potrebno je uraditi i dodatne nalaze na infekciju, cuvati se prehlade i hladnog kada se tegobe pogorsvaju.   Ass.mr sci med dr Sasa Vojinov