Zdravo!    Imam 20 god. i operisao sam pre 2 meseca varikokelu. Posle operacije   osecao sam bol u testisu i kada sam otisao, dve nedelje nakon operacije, na   kontrolu, doktor mi je rekao da je neko zapaljenje i dao mi da pijem   ciprocinal, a nedelju dana kasnije sam presao na backtrim, koji sam pio   narednih mesec dana i bol se znatno smanjio, ali i dalje je postojao. Sada,   nedelju dana od prestanka uzimanja tog leka bol se pojavljuje u butnom delu   leve noge sa zadnje strane. Obicno se bol javlja kad postavim telo u lezeci   polozaj.

    Odgovoreno: 28. 11. 2007.
    • Ovaj spolednji bol sigurno nema veze sa operacijom varikokele. Bol u zadnjoj strani natkolenice koji se spusta ka koleno obicno je posledica lumbalnog sindroma-isijas - kimcma prisitska zivce koji odlaze u nogu i to je uzrok bola. Promenite krevet - dusek i videcete da ce bol nestati.   Ass.mr sci med dr Sasa Vojinov