Poštovani doktore,
    u poslednjih dva meseca dva puta su mi se pojavljivalje crvene tačkice nalik bubuljicama na glaviću penisa i drugi put, kada su se pojavile, na Internetu sam pročitao da to treba da mažem hidrociklin mašću. Nakon par dana mazanja počeo je da me boli glavić i otekao je, onda sam prestao da mažem sa hidrociklinom, ali je počela da mi se peruta koža na penisu i glaviću.
    Da li je to neželjena posledica hidrociklina ili opet neka bolest? Ako jeste, preporučite mi nešto da ne moram ići kod lekara, pa ako ne pomogne onda ću ići.
     Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Crvene tackice mogu biti posledica iritacije, ili ukoliko i svebe radi se o gljivicnoj infekciji. U drugom slucaju koristite Nistatin mast dve nedelje ujutru i uvece. Hidrociklin nece izazvati iritaciju koze. dr Vojinov