Poštovani,
    bio bih Vam veoma zahvalan ukoliko biste mi dali savjet u kom pravcu dalje da idem. Naime, nalaz spermatograma je pokazao azoospermiju, dakle potpuni nedostatak spermatozoida. Nakon toga uradjena je biopsija testisa na tri uzorka tkiva. HP nalaz govori da je spermatogeneza zaustavljena u nekom od ciklusa čijeg se imena sada ne mogu sjetit te da su neke naznake prisutne u 5% ćelija. Testosteron je u granicama normale, FSH povišen, a LH ispod donje granice. Ili obratno:).
    Hvala Vam unaprijed.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Vaš pravac je veštačka oplodnja (ICSI) ukoliko se punkcijom mogu dobiti zreli spermatozoidi. Znači kontrola urologa i dogovor o punkciji i veštačkoj oplodnji.
      dr Vojinov