Poštovani doktore,
     imam 37 godina i oženjen sam. Do pre oko godinu dana imao sam zadovoljavajući seksualni život. Onda se javljaju problemi , tj prerana ejakulacija. Sam polni odnos mi ne traje ni pola minuta, a poslednji put nisam ni penetrirao, ejakulirao sam već kod predigre. Napominjem da mi je pre nekoliko meseci ustanovljen veoma visok nivo holesterola i triglicerida. Takodje, pre oko godinu dana sam na poslu napredovao, te sam postavljen na veoma odgovornu funkciju. Možda Vam ovo izgleda glupo, ali pitam se da li je uzrok u lipidima ili u mozgu, ili...
    Unapred zahvalan. D.B.

    Odgovoreno: 28. 12. 2008.
    • Psihološki faktor može biti uzrok problema, ali i infekcija. Potrebno je da uraditi testove na infekciju, spermokulturu sa AB, bris uretre na bakteriološku kulturu sa AB, bris uretre na Chlamydiu Mycoplasmu i ureaplasmu, urin na Trichomonas vaginalis.
      Dr Vojinov