U nalazu spermokulture mi je nadjen streptococcus viridans u velikom broju. Koliko je to ozbiljno i da li ostavlja posledice?

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Kao i svaka bakterija, može dovesti do tegoba, oštećenja spermatozoida i nemogućnosti začeća, ali može da ne utiče ni na jednu od predhodne tri mogućnosti. Da bili sigurni, potrebno je lečiti infekciju prema antibiogramu.
      dr Vojinov

Komentari na pitanje: #17839

    • U urinokulturi mi je pronadjeno 100, ooo bakterija i lekar mi je prepisao lofocin kapsule da trošim 7 dana i nakon toga posle 7 dana da ponovim uk