Imam 50 godina i nalazim se u menopauzi. Nedavno sam osetila bol srednje jačine u predelu desnog jajnika i noge sa unutrašnje strane do kraja same pete, a kao da se nazire blagi otok u zglobu te iste noge. Nakon pregleda kod ginekologa rečeno mi je da je sve u redu sa jajnicima. U mokrači mi je pronadjena veća količina leukocita (45), a na ultrazvuku bubrega je primećen pesak u oba bubrega. Kičma je u redu, a još mi ostaje da snimim gornji abdomen.
    Da li su neophodna još neka ispitivanja i da li treba da dobijem terapiju od urologa?
    Zahvalna Ljiljana iz Novog Sada.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Potrebna je urinokultura sa AB i terapija infekcije, ali bol urinarnih organa nikada ne ide u nogu i to do stopala. To je kalsican bol kod pojave isijasa. Potrebna je kontrola fizijatra dr Vojinov