Poštovani,
    Moj problem traje već dve i po godine. Posle porodjaja supruge, posle odnosa mi se pojavilo neko crvenilo na glansu, ali je obično to i prolazilo, mislo sam da je u pitanju iritacija itd. Medjutim posle par meseci pojavile si mi se kao male bubuljicice sitne crvene po celom glansu. Dugo nisam obraćao pažnju misleći da je to neka glupost, pa mazao pavlovićevom masti i tridermom koji su samo privremeno pomogli.... i tako je prošlo čak 2 godine mrzeći me da odem kod urologa. Pregled kod urologa je bio bolan, posle palpacije prostate užasno me peklo i urolog je uzeo bris. Izolovao mi je Chlamidiu i Enteroccocus u malom broju kao i stafilococus nakon 30 dana na ponovnom brisu. U sledećih 2 brisa Test na chlamidio je bio negativan kao i na testu supruge na hlamidiu.
    Jel može biti da je bio lažan test na chlamidiu? Pio sam Ciprocinal, visiren, palitrex, augmentin, hemomicin na kraju i longaceph inekcije. Palitrex i Inekcije sam pio jer posle svega toga mi je izolovan i E.coli u velikom broju. A ostale bakterije navodno više ih nema. I posle svega ovoga meni crvenilo na glansu ne prolazi i žarenje u donjem delu testisa postoji .... U šta se pretvorio moj sexualni život da ne pričam. A antibiotici su blili dozirani prema antibiogramu. Za sve vreme lečenja jedino posle Palitrexa se crvenilo povuklo sa glansa na kratko vreme. Ostalo je još reaktivno samo na 2 antibiotika. hmmm počinjem da se zabrinjavam oko ovoga dosta. Posle ejakulacije bukvalno se ceo glans zapali i crven je kao paradajz, ludilo. Sada na svoju ruku pijem Palisept Biljni uroseptik i od njega mi je Uro trakt na 80% ok osećam se dobro, ali posle odnosa, pečenje i žarenje 2 dana u testisima i uro traktu....
    Da li ja možda imam nešto drugo osim E.coli ? Da li može da se leči bakterija ako je u spermi? Bio bih jako zahvalan na bilo koju profesionalnu sugestiju ili ideju šta još da uradim, kakav test ili pregled.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Obzirom da ste dosta antibiotika uzeli i da su davani prema antibiogramu, savetujem pauzu od 2 meseca (bez antibiotika) i da nakon toga ponovite bris na Chl. i spermokulturu sa AB. Ukoliko je opet nalaz pozitivan potrebno je da se i supruga prekontrolise. Nalaz Chl moze biti lazno pozitivan, ali je sigurna metoda PCR kojom se dokazuje genetski materijal Chlamydije dr Vojinov