Godine 1998. operisana mi je prostata "laserskim" putem. Operacija je ponovljenja zato što je, po tvrdnji operatora dr Mićića, laser spržio deo sluzokože uretre, što je izazvalo zadebljanje kanala, pa je bilo neophodno da se na tom mestu raseče uretra kako bi se omogućilo nesmetano mokrenje. Međutim, godinu - dve posle operacije opet je učestao nagon za mokrenjem, a mokrenje je bilo slabo po količini i mlazu. Sada je situacija takva da me tokom noći budi nagon za mokrenjem tri do četiri puta, a da je količina mokraće minimalna. Mlaz mi je inače veoma oslabio. Ultrazvukom je pre manje od godinu dana utvrđeno da prostata nije ponovo uvećana. Moj lekar tvrdi da je problem u opuštanju glatkih zidova bešike, ali ne uspeva da mi reši problem nikakvom terapijom. Veoma me iznuruje ustajanje noću i prosto ne znam šta da radim.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Moguce je da se radi o infekciji ili o ponovnom rastu prostate koja zatvara kanal slabi mlaz i izaziva ucestalo mokrenje, bez obzira sto se dimenzija nije povecala. Potrebna je kontrola operatera sa UZ odredjenom kolicinom rezidualnog urina. dr vojinov