Posle višegodišnje redovne seksualne aktivnosti naglo sam prekinuo sa odnosima, kao i sa masturbacijom. Posle 5 meseci potpune apstinencije, prilkom masturbacije ejakulacija mi je bila slaba, a u semenu je bilo i sukrvice. Tada mi se i desni testis (koji je inače veći od levog) minimalno zategao, uvećao. Osećao sam blage bolove u testisima i donjem stomaku. Pregledao me je iskusan urolog, obavio sam analize - krvi, urinokulturu, spermokulturu, bris uretre i sve je bilo u redu. Doktor je rekao da je "prostata blago uvećana i napeta" i preporučio odnose (ili bar masturbaciju), dijetetski režim i izlaganje prostate toploti i rekao da sam zdrav i da će simptomi nestati. Skoro 3 meseca se pridržavam uputstava i bolovi su odavno nestali, ali još uvek mi je ejakulacija slaba, a testis minimalno uvećan.
    Zamolio bih Vas za mišljenje.
    Hvala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Sto se tice ejakulacije neophodno je uraditi TRUS prostate (UZ prostate kroz debelo crevo) , da bi bili sigurni da je sve uredu sa testisima neophodan je i UZ testisa. dr Vojinov