Poštovani,
    molim Vas za komentar mog spermograma.I mam 36 god., preporučite mi šta da radim dalje. Unapred Vam hvala.
    Volumen: 4,0 ml. PH vrednost: 8,2 Likvefakcija u toku 30 min. DA Količina: 5x10 na 6/ml 20x 10 na 6 u celom ejakulatu Diferencirenje u eozinofilskom testu: -pola sata p.e 0,6 živih -2 sata p.e 0,34 živih -4 sata p.e 0,14 živih nepravilne glave 0,14 nepravilnog srednjeg dela 0,06 nepravilnog repa 0,08 Na izbrojane ćelije: -normalnih 0,72 -patoloških 0,28 Progresivno pokretnih 0,30, slabo pokretnih 0,20 leukocita 8-10 Napominjem da sam ovaj spermogram radio u junu, a spremokulturu u oktobru, gde su leukociti i sve bakterije bile 0,00.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Potrebno je prvo iskljuciti infekciju - pored spermokulture uraditi bris uretre na Chlamydiu trachomatis, Mycoplasmu i ureaplasmu, bris uretre na bakteriolosku kulturu sa AB uri na Trichomonas vaginalis. Imate manji broj spermatozoida, koji su slabije pokretni kao i prisutnu infekciju dr vojinov