Postovani,    Posle veoma dugog perioda fizickeneaktivnosti oko 5 godina, poceo sam   da   idem u teretanu i posle treceg treninga primetio sam naduvenost mosnica.   Pedijatar me je uputio hirurgu uz sumnju na kilu, medjutim hirurg je utvrdio   da nije kila vec "Oedema scrotalis discreta (in sanationem). U roku od   24   sata naduvenost se povukla. Molim da mi kazete, koji je moguci uzrok ovoga,   ja mislim da je od velikog fizickog napora.

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Postoji mogućnost, da je usled fizičkog napora postojalo otežano odilaženje limfe iz kože skrotu te da je to dovole od otokoa smog potkožnog tkiva koje se kasnije spontano povuče. Ukoliko nije postojao otok testisa ne treba ovoj promeni pridavati značaj. Ukoliko postoji promena na testisu potrebna je kontrola urologa i eventualno UZ testisa.   As.mr sci med dr Saša Vojinov