student sam,zivim u okolini novog sada,u   zadnjih 20 dana imam problema da prilikom velikog sekreta providne boje i   nemogocnost ukrucivanja penisa,pored imam bolove u dolnjem delu stomaka i   ledja,ali nemam problema sa cestim mokrenjem niti peckanjem,imam smanjen   apetit,nemm osecaj za glad .Izvrsio sam bakterioloske nalaze i pronadjene su   mi entrococcus i ureaplasma,ali gledajuci stare nalaze ja sam te bakterije i   ranije imao posto sam lecio hlamidiju i uspesno je izlecio.Dali ove   bakterije mogu da izazovu lucenje tolike kolicine sekreta da nemoze da mi se   digne i moze li biti uzrok toga to sto sam se vratio iz Amerike gde sam   stalno bio u pokretu (5 meseci), kuci gde se malo krecem,stalno sam za   racunarom spremam diplomski puno sedim,pa mi je imunitet opao,ovo sve ima   veliki uticaj na moju psihu,nije ni malo lep osecaj.Pijem visiren 10 dana a   posle toga doksiciklin 10 dana pa preporuku urologa kao i prostoguard i Zn   sumece tablete.Zanima me dali!    je toliko lucenje sekreta i nemogucnost ukrucivanja penisa posledica   bakterija ili moze biti nesto gore?Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Sekret sigurno predstavlja posledicu infekcije sa enterococcusom i Ureaplasmom. Oni nasele prostatu i u odredjenom momentu dovode do akutne upale kaja i ne mora de se manifestuje smetnjama pri mokrenju, ali može se i pojaviti povećano  lučenje sekreta kao posledica upale prostate. Infekcije se prenosi seksualnim putem i za posledicu upale urogenitalnih organa mogu imati i oslabljenu erekciju. Potrebno je izlečiti infekciju,a potom ukoliko erekcija i dalje bude nezadovoljavajuća uključiti i druge lekove.  Ass. mr sci dr Saša Vojinov