Poštovani,
    Od svog ljekara sam dobio da pijem karduru ili alfapres za BHP. Ova je terapija mi pomogla i umanjila često noćno mokrenje. Medjutim, ovi ljekovi samo umanjuju problem, a mislim da utiču na prekomjerno gojenje.
    Da li ima neki dobar lijek koji ne izaziva ovu pojavu gojenja, a ima iste efekte. Takodje me interesuje da li postoji neki lijek koji može doprinijeti trajnom izlečenju od BHP i kako ga uzimati u kombinaciji sa postojećim ljekovima.

    Odgovoreno: 06. 12. 2008.
    • Lek postoji i zove se Proscar, ali ga treba uzimati samo uz predhodnu proveru PSA i veličine prostate. Alfapres predstavlja lek koji se koristi za lečenje povišenog pritiska i uvećane prostate i nikako se ne dovodi u vezu sa gojenjem. Potrebno je proceniti stepen Vaših tegoba i uvesti jedan ili oba predhodno pomenuta leka.
      dr Vojinov

Komentari na pitanje: #16522

    • A mozete li malo detaljnije objsniti tu vezu vrednosti psa-sa uzimanjem lekova!? Tj. . . Ako su vrednosti kolike se uzima koji lek i kako. . . Hvala. . . .