Suprugu je na uz desnog testisa konstatovana kalsifikacija, šta to znači? Pre 16 meseci mu je odstranjen levi testis, mešovitog karaktera 65% embryonale i 35% seminoma. Primio je IV ciklusa Peb terapije, operisao lymphadenomegalia retroperionales gde više nije bilo malignih ćelija u limfama, tumor markeri AFP, Beta HCG i LDH mesecima normalni...
    Molim za objašnjenje.
    Hvala!

    Odgovoreno: 06. 12. 2008.
    • Objašnjenje je da kod ljudi kod koji se pojavi tumor testisa, imaju veću šansu za pojavu tumora i na drugom. Kalcifikacija ne znači ni da ima, niti da će dobiti tumor i na tom testisu, ali je potrebno redovno dalje praćenje i samopregled drugog testisa.
      dr Vojinov