Imam 26. godina. U poslednje vrijeme imam učestalo mokrenje koje dovodi do gubitka tjelesne težine. Nalazi krvi su u redu.
    Da li je moguće da je to posledica hormonskih tableta zbog uklanjanja štitne?

    Pozdrav

    Odgovoreno: 06. 12. 2008.
    • Postoji jedno boljenje koje se zove insipidni dijabetes (nesecerni dijabetes) kod koga dolazi do gubitka tecnosti zbog nedostatka hormona. Ne verujem da mozete gubiti kilazu gubitkom vode posto je takvo stanje odrzivo svega nekoliko dana. Savetuje kontrolu endokronologa, posto to ipak spada u njihov domen. dr Vojinov