Poštovani,
    volela bih da mi odgovorite na sledeće. Moja dijagnoza je umerena hiperaktinost detrusora i uretralna rezistencija. Da li je to neka vrsta neurogene bešike i šta bi trebalo da preduzmem.
    Molim za savet i unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • To jeste neurogena bešika. Sve zavisi od Vaših tegoba. Postoji pojačano grčenje bešike, ali i povećan otpor odlaženju mokraće. Možete koristiti lek koji se zove Tamsol, on smanjuje uretralnu rezistenciju. Postoje i drugi lekovi, ali sve zavisi od tegoba.
      dr Vojinov