Poštovanje,
    moj dečko je radio spermokulturu i bris uretre i nalazi su sledeći: Spermokulturom izolovane su retke (2) kolonije Staphyloccocus haemolyticus. Kulturom brisa uretre izolovan je Staphyloccocus haemolyticus U 2/3 kulture. U nativnom preparatu nije pronadjen Trichomonas vaginalis. U direktnom preparatu - epitelne ćelije. U izveštaju o laboratorijskom pregledu sperme piše: -zapremina 3.0ml , izgled beličast , P.H 8(bazni) , broj sperm.u cm3 41 000 000 , pokretnih sperm. posle 30 min 55% , slabo pokretnih 10% , nepokretnih 35% , leukocita 0 , eritrocita 0 , ep.celije 0 , fruktoza pozitivna , likvefakcija potpuna.
    Recite mi, molim Vas, kakvi su rezultati, kakve su ove bakterije i kako se leči.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Spermogram je je uredan. Bakterije kao bakterije, ukoliko izazivaju smetnje lece se. Inace prema brisu ste trebali dobiti antibiogram i na osnovu njega se piju antibiotici mesec dana, 3 razlicita svaki po 10 dana dr Vojinov