Poštovani,
    da li je ovaj spermogram loš i šta preporučujete da se uradi ne bi li se popravio: Količina: 3,5 ml PH vrednost 8.5 Likvefakcija u toku 30min. DA Spermatozoid: 2mil / ml 7mil / celom ejak. Nije diferencirano zbog malog broja spermatozoida Inicijalna fruktoza: 15.5 Referentna vrednost: 5.5 do 33.3 mmol/l U nativnom preparatu 1/2 sata p.e. Nadjeno oko 0.30 progresivno pokretnih spermatozoida 4-6 leukocita Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Spermogram je prilicno los. Potrebno je detaljno ispitivanje, testovi na infekciju,hormnski status, ASAT, UZ testisa , Dopler vena testisa i pregled urologa. dr vojinov