Poštovani doktore,
    zadnjih nedelju dana osećam jak bol pri mokrenju, veoma često mi se mokri i to su jako malo male količine. U zadnjih šest meseci isto to se dešavalo par puta i trajalo je po 5,6 dana. Obavila sam kompletne krvne analize, po preporuci lekara, ali je sve u normalnim vrednostima.
    Molim Vas recite mi da li krvnim analizama može da se vidi da li je u pitanju eserihija koli ili samo urinokulturom. I molim Vas posavetujte mi kako da se lečim i šta da uradim od dijagnostike.
    Unapred zahvalna,
    Tanja 21.

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Upale mokracne besike kod zena su najucestalije urolosko oboljenje. Bakterije se mogu dokazati UK, i brisevima uretre. Iz krvi nije moguce dokazati infekciju. Potrebno je leciti infekciju antibioticima 10-20 dana dr Vojinov