Doktore,
    u pitanju je kontrolni test sperme, radjena je spermokultura i pronadjena je bakterija Staphulococcus albus. Pre kontrolnog testa imao sam bakteriju Klebsiella spp.takodje u spermi (znate onaj problem za pojavu krvi u spermi ako se sećate) i nju sam izlečio i više mi se nije pojavila krv, niti sada imam ikakvih novih simptoma, znači sve je u redu, ali na kontrolnom testu mi se pojavila druga bakterija gore prvo navedena. Moja doktorka mi je rekla da to nije ništa.
    Šta Vi mislite i šta da pijem da se otarasim i nje i da li da pijem nešto?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Pošto nemate tegoba, a i ona nije dala nove antibiotike (ne znam da li ste dobili antibiogram), predlažem da sačekate još mesec dana i potom ponoviti spermokulturu sa AB. Ukoliko tada bude pozitivna potrebno je lečiti infekciju.
      dr Vojinov