Poštovani doktore,
    Moja majka1937g. već duže vreme ima probleme sa učestalim mokrenjem i bolom u izlaznom mokraćnom kanalu. Pri unosu veće količine čajeva ima učestalije mokrenje, kada unosi tečnosti manje ima osećaj za mokrenjem, ali izadje par kapi i nestane bol izvesno vreme. Radjeni su svi pregledi, urina.U.K.je sterilna. U sedimentu ima 4-5 bledih eritrocita 1-2 leukocita malo ca oksalata. hgb +-, urea i kreatinin normalni nalazi. Eho bubrega oba bubrega na svom mestu očuvanog paranhimena bez hidronefroze, sa desne strane mikrolitijaza. Mokraćna bešika pravilna. Izveštaj ginekologa u fiziološkim granicama /samo blaga atrofija grlića materiće. Izveštaj urologa - posledica degenerativnih promena LS kicme. Savet lekara je da je normalno za te godine.
    Ja Vas molim za savet - postoji li nešto od masti, krema, lekova da se to tištanje i bol bar malo smanje ili ukloni?

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Neka uzme antibiotik Pipem tbl 2 x 2 tokom 10 dana, da ukoliko postoji infekcija sanira istu, a spolja otvor neka maže sa kremom koja se zove Ovestin ujutru i uvece 2 nedelje.
      dr Vojinov