Pre dva meseca sam imala bakteriju Klebsiela u urinu i po antibiogramu mi je prepisan Marocen 10 dana. Nakon terapije uinokultura je u edu, a i dan danas imam problema sa malim probadanjem pre mokrenja i nakon mokrenja, ali ne i tokom mokrenja. Danas sam primetila i da mi je u toku dana mokraća malo mutnija i da na toalet papiru imam mali neki ne mnogo gust iscedak koji je boje mokraće bez mirisa. Radila sam ultrazvuk kod urologa i sve je u redu, radila sam bris vulve i bris uretre i to je u redu, a i ginekološki sam odradila sve briseve i sve je u redu. Meni to blago bockanje je u mokraćnom kanalu, ja to osećam i stvara mi napetost, a i plašim se da nije nešto ozbiljno.
    Šta Vi mislite šta još da uradim, da li da ponovim bris uretre?

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Moze se raditi o infekciji koja je i dalje opstala i pored antibiotika. Predlazem da ponovite UK sa AB i uradite bris uretre na bkateriolosku kulturu sa AB, kao i bris na Chlamydiu uretre. Nakon toga AB. dr Vojinov