Postovani doktore,    nas dvomesecni sin ima dijagnozu Hypospadia penoscrotalis. Hypoplasia   penisa enormno izrazena. Molimo Vas ako mozete nesto vise da nam kazete o   tom poremecaju, kako se leci i kakave su prognoze.... dali je moguce u   potpunosti resiti taj problem? Dali ce to uticati na njegov psiholoski   razvoj i kasnije sexualnu funkciju?

    Odgovoreno: 09. 11. 2007.
    • Hipospadi predstavlja ozbiljan problem jer se mokracni kanal u ovom slucaju ne otvara normalno na vrhu glansa vec u predelu spoja skrotuma i penisa. Problemi sa mokrenjem, kao i posledicna nemogucnost izbacivanja semene tecnosti, u pravom smeru predtsvljaju ozbiljne komplikacije koje naravno mogu uticati i na pshiloski razvoj deteta. Lece se operativno postavljanjem koznih reznjeva koji premoste nedostatak mokracnog kanala. Radi se o zahtevnim operacijama sa ponekad neizvesnom prognozom. Najbolje bi bilo da se obratite Prof.dr Savi Perovicu posto se on kod nas najvise bavi ovom vrstom hirurgije  > Ass.dr S. Vojinov