Molim Vas da mi pojasnite dijagnozu. Cystopostatitis chr,Cysta capitis   epidimi lein RT Prostata bolna na plaplacijui, eksprimat je mali. Eho   Bubrezi uredne morfologije bez zastojnih promena,mokracna besika i prostata   b.o. Testisi uredne morfologije,nema varikocele.Postoji na glavi epidima   levo manje benigna cista promera 15 mm. Th lokalno toplo, hemomycin 2+4x1,   diklofen p.p. Lab Le 8,1, urin bakterije ostalo b.o. Voleo bih da saznam   vise o ovoj bolesti.Dali utice bolest na,dizanje tegova i sterilitet?Sta je   uzrok ovog oboljenja? Moze li doci do uvecanja benigne ciste..Sta preduzeti   u daljem periodu zivota ?

    Odgovoreno: 09. 11. 2007.
    • Prema ovim dijagnozama radi se o upali prostate i mokracne besike . Ove infekcije se prenose seksualnim putem kod mladjih ljudi. Dobili ste antibiotsku terapiju. Cista epididima je formacija ispunjena vodom i ne zahteva hirursko lecenje narocito kod mladih jer nakon operacije moze doci do stvaranja oziljka i nemogucnosti prolaska spermatozoida iz testisa.   Ass.dr S. Vojinov