Poštovani dr,
    pre godinu dana mom suprugu su dijagnostikovali AZOOSPERMIJU. Primao je tri vrste terapija i posle svake rezultat je bio isti: nije pronađen ni jedan spermatozoid, posle čega mu je urađena TESA i razultat je glasio: 20-25 spermatozoida i okruglastih ćelija u vidnom polju.
    Da li mislite da ima potrebe da se uradi bijopsija testisa ili još neka analiza koju nam niko nije preporučio i da li imamo šanse za vantelesnu oplodnju i kolike su ako postoje?

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Pristustvo spermatozoida nakon TESE je sasvim dovoljno za uključivanje u proces veštačke oplodnje. Biopsija nije potrebna. Znači, potrebno je uraditi ICSI (vrsta veštačke oplodnje). Neophodno je u datom terminu ponovo uraditi TESU kojom će se dobiti spermatozoidi za ovu proceduru. Uspešnost je od 25-30%
      dr Vojinov