Dobar dan.
    Imam 24 god. Problem je sledeći: Imam blagi pritisak u predelu donjeg stomaka, odmah iznad penisa tj mislim sama bešika. Blagi pritisak i imam utisak da mi je bešika nabubrena više nego uobičajeno. Stvar je u tome što vučem neke sitne prehlade koje se vezuju malo po malo i tako već duži period, mesecima... s vremena na vreme imam utisak ko da nemam pun potencijal u sexualnim odnosima. Stvar se po pitanju erekcije i preranog ejakuliranja pogoršala nakon 25 oktobra, kad sam bio u Budvi za Madonin koncert, jer sam se tamo i u autobusu, gde je klima neverovatno jako radila, bukvalno skroz smrzao. Inače sam osetljiviji već duže vreme na hladnoću, čak i u toplim danima... ponekad me probadaju testisi, s vremena na vreme... al nije to bol već više kao neka nelagodnost... i od tog 25-og oktobra imam prerane ejakulacije, a i čini mi se da mi penis nije i u erekciju u punoj čvrstini. Neko vreme imam i utisak da na penisu, glaviću... ne mogu da procenim gde tačno... nemam potpuni osećaj u toku sexa kao pre, iako je tvrd i u erekciji... zatim me isto zabrinjava što skoro da "uopšte" nemam noćnih erekcija prilikom spavanja, a pre ih je bilo i to često. Znate, od pre nekih mesec dana kad još više imam tu paniku i dilemu nemam nešto česte odnose s devojkom... ne zbog problema ove vrste već do obaveza što njenih, što mojih... npr. u avgustu mesecu smo imali jako česte odnose, po 3,4 puta na dan i tada nisam imao nikakvih problema ove vrste što se tiče erekcije i ejakuliranja, iako se se i pre toga brinuo - s jedne str mislim da je možda to u pitanju, što nemamo česte odnose u poslednje vreme  Znate ja sam bio kod urologa s istom pričom i on mi je dao da uradim sve moguće bakteriološke testove - i na hlamidiju, urinokulturu, urin uretre, bris uretre, spermokulturu... sve... i na kraju su svi testovi OK, nema bakterija, niti ičega... ono što mene zanima šta se dešava?
    Molim Vas za neki ozbiljan savet, čisto me zanima Vaše mišljenje šta bi ovo moglo da bude, na šta Vam liči??
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Na klasičnu upalu prostate. Testovima se otkrivaju samo u 20% bakterije, a u ostalim slučajevima imate infekciju i ona se leči antibioticima mesec dana (tri različita). Posledica upale jeste i problem sa erekcijom. Lečite upalu i problem će biti rešen. Izbegavajte hladno. Neophodne su tople kupke, bez vožnje bicikla i začinjene hrane.
      dr Vojinov