Poštovani doktore,
    pre dva meseca imao sam akutni prostatitis. Bio sam 7 dana u bolnici, izvršene su UZ pretrage, snimanje pluća, abdomena, bubrega, bešike, prostate. Pio sam biljne preparate zbog beningnog povećanja prostate od 2004. godine. Posle izlečenja prostatitisa, urolog mi je prepisao da stalno pijem Pardif T (Tamsulosin HCI) 4000 ug retard, po jednu tabletu svaki dan. Ne osećam nikakve više posledice, ne ustajem noću, preko dana češće mokrim, pijem mnogo tečnosti, uredan život. Ali, ono što me zabrinjava jeste to da sam, nakon izlaska iz bolnice, imao snošaj (kasnije još nekoliko puta), ali ejakulat nije izašao napolje. Pri merenju PSA, neposredno po izlasku iz bolnice, vrednost je bila 5,2, ali urolog je rekao da je to zbog upale.
    Mene brine zašto ne izlazi ejakulat napolje, već ostaje u unutrašnjosti (?).
    Hvala najlepše na očekivanom odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • U samoj prostati se otvaraju dva kanala koja vode spermatozoide i deo semene tečnosti iz testisa. Kao posledica infekcije može doći do privremenog zatvaranja tih kanala (otok) i odsustva ejakulacije, ili se ne mestu izvodnih kanala stvorio ožiljak kada oni ostaju trajno začepljeni, do eventualne intervencije kojom se taj problem može rešiti.
      dr Vojinov