Možete li mi protumačiti rezultate spermograma. Imam 34 godine. Spermogram je uradjen posle tri nedelje apstinencije. Boja: mlečno bela pH: 8 Miris: karakterističan Viskozitet: uobičajen (probom kapa) Konzistencija: sluzava Likvefakcija: do 30 min Zapremina ejakulata(ml): 4,0ccm Struktura ćelija na obojenim preparatima (brojano na 200 ćelija velikog mikroskopskog uvećanja imerzija 1500) - Mikroskopskim pregledom uočava se do 30 spermatozoida na vidno polje velikog uveličanja, od kojih je 10% pokretno. Bakterije i granulociti pojedinačni. Patološke forme se ne uočavaju.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 22. 11. 2008.
    • Prilično oskudan i loš , ali tehnički uradjen spermogram. Postoje standardi koji moraju biti ispunjeni prilikom pregleda semene tečnosti, koji su propisani u Evropskim urološkim smernicama, te prema ovom spermogramu ne mogu praktično ništa tumačiti. Potrebno je ponoviti spermogram, ali na drugom mestu.
      dr Vojinov