U 6. nedelji trudnoće sam. Zamolila bih Vas da mi pojasnite nalaz urina: Specifična težina 1.020; Boja: žuta; Izgled: zamućen; Reakcija: 7 Proteini: 0; Glukoza: 0; Aceton: 0; Urobilinogen: 0; Bilirubin: 0; Sediment: 0-1 leukocit, redak pločast epitel; Dosta kristala amorfnih fosfata, retki kristali mokraćne kiseline.
    Da li je ovo zabrinjavajuće i da li zahteva neke dodatne analize i terapiju?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 11. 2008.
    • Zahteva samo da uzima što više tečnosti, pa nakon toga nećete imati ni kristale u mokraći od kojih nastaje kamenje u bubregu. Ostalo sve u potpunosti uredu. Nastavite da budete trudni.
      dr Vojinov