Bicu slobodan da Vam postavim pitanje u vezi mog problema.Imam 38god.Zbog prirode posla prinudjen sam da cesto trpim i ne praznim besiku na vreme kada osetim nagon.Zbog toga poslednjih 3mes. imam simptome uvecane prostate(slab mlaz,dugo kapljanje)i u desnom medjunozju u pocetku dva mala limfna cvorica koja su se sada povecala,golim okom se ne vidi ali se moze napipati.Otok je u duzini 6cm.Poslednje 2nedelje uzimam kineski preparat conprosta i osecam poboljsanje u vezi prostate ali me zabrinjava otok.
    Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Ono što je najbitnije uraditi u ovom slučaju jesu brisevi na uretre na bakterije , spermokultura sa AB, i druge nalaze da bi se utvrdilo postojanje evntualne urogenitalne infekcije. Nakon toga obaveznu uključiti antibiotike jer uvećani limfni čvorovi mogu biti odraz postojeće infekcije.