Poštovani,
    Molim za Vas savet. Moj otac ima kamen u bešici; cistoskopija je utvrdila veličinu od oko 3cm. Ima krv u mokraći dva put nedeljno. Prostata je malo uvećana, PSA uredan. Urolog mu preporučuje operaciju: vađenje kamena i ujedno prostate. Opšte stanje mu je dobro, ali s obzirom na godine (ima 82) boji se anestezije i same operacije. Ukoliko reši da se ne operiše možete li mi reći koje su posledice po bešiku i bubrege.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 11. 2008.
    • Posledice su infekcija i povremeno krvarenje. Moguća je samo operacija (razbijanje kamena) kroz mokraćni kanal, a prostata da se ostavi, obzirom na godine. Time će se tegobe ublažiti ili čak nestati ,a kamen se u perspektivi može ponovo javiti.
      dr Vojinov