Poštovani dr,
    Postavio sam pitanje pre par dana vezano za bris uretre, koji sam radio na lični zahtev, provere radi, jer sa suprugom planiramo trudnoću. Evo i detalja: Izolovane bakterije su Proteus mirabilis (veliki broj bakterija) i Enterococcus faecalis (takođe veliki broj bakterija). U prilogu rezultata je data lista antibiotika i drugih lekova i koji od njih deluje na izolovane bakterije. Tako mi je preporučeno da uzmem ili Ampicilin ili Amoksicilin-klavulanska kiselina ili Ciprofloksacin (jer su obe izolovane bakterije osetljive na ove lekove).
    Moje pitanje sada bi bilo: 1. Da li su izolovane bakterije opasne i koliko, naročito što se začeća tiče (čisto da napomenem da ja lično ne osećam nikakve smetnje niti imam zdravstvene probleme) i 2. Da li mogu da uzmem neki od preporučenih lekova (koji po Vašoj preporuci) i nakon toga ponovo uradim bris, ili da ipak posetim urologa pre bilo kakve terapije?
    Hvala.