Vec 2 meseca osecam bol u desnoj polovini stomaka i ledja.Sa strane koji ide pored rebara, i spusta se na desnu stranu sve do dole, do mosnica.Neki put boli samo sa prednje desne strane, neki put samo pozadi, zatim skroz nisko dole, i tako svakoga dana.Vadila sam krv,leukociti 5,5; sedimentacija 10, u urinu nema ni bakterije ni peska,zuc nema kamen.Kod hirurga slepo crevo nije,kod ginekologa sve u redu.sta bi moglo biti?Dali da radim urinokulturu,i ultrazvuk zbog moguceg kamena ili peska,koji nije mogao da se vidi u urinu ili da se javim gastroenterologu? Hvala

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Potrebno je napraviti UZ bubrega i nativni Rtg urotrakta (rendgenski snimak) da bi se isključilo postojanje kalkuloze bubrega ili mokraćnih kanala. Ukoliko se isključi urološko oboljenje potrebna je kontrola gastroenterologa.