Poštovani doktore,
    Radila sam test na antispermatozoidna antitela (serum) i rezultat je 4,12 U/ml (0-60). Ja sam očekivala rezultat "pozitivan ili negativan", pa sam prilično zbunjena.
    Da li biste mogli da prokomentarišete moj rezultat i da mi objasnite šta konkretno to znači, odnosno da li je to prepreka prirodnom začeću. Moj suprug je takodje radio istu analizu i rezultat je : antispermatozoidna antitela pozitivna u titru 1:800 (uzorak sperma). Suprug je uradio sve pretrage, ponovio dva puta sve moguće analize kod različitih urologa i sve je u redu. Svi moji nalazi su takodje u redu, jedino me brinu ova antitela.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Što se tiče Vašeg supruga kod njega su antitela pozitivna i potrebno je da se primeni odgovarajuća terapija Niripan tbl 2 x 1 tokom 15 dana, potom 1 x 1 još 15 dana. Nakon terapije ponoviti antitela u spermi i serumu. Za Vašu eventualnu terapiju obratite se ginekologu.
      dr Vojinov