Koji lek se koristi za povećanje broja spermatozoida? Da li asistirana reprodukcija znači proces vantelesne oplodnje? Da li Vi to radite i koja je cena?

    Odgovoreno: 20. 11. 2008.
    • Lekovi koji se prepisuju za poboljšanje spermograma, zavise od uzroka koji je doveo do oštećenja stvaranja spermatozoida. Asisitirana reprodukcija je ustvari veštačka oplodnja i ona spada u domen ginekološke prakse. Cena varira od besplatnih u državnim ustanovama do nekoliko hiljada evra (3-4) u privatnim bolnicama.
      dr Vojinov