Molim Vas za pomoć.
    Hormonski status b.o. Izveštaj o mikrobiološkom pregledu bris uretre rezultat patogene bakterije nisu izolovane, sperma rezultat sterilno. Spermokultura+, St.lokalis genitalija b.o. Spermogram 4.9ml, ph,5mil/ml, 50%progresivno pokretnih, 45% normalnih sp. Dijagnoza urologa OLIGOASTHENOSPERMIJA GRAVIS. Lekar propisao terapiju Clomid 3x1 tbl. tri meseca, Trental 400 3x1 tbl. 3 meseca, Oligovit 1 dnevno 3 meseca.
    Molim Vas ogovorite, jer mi treba Vaše mišlenje.Već dve godine pijem razne tablete i doktori kažu ništa strašno, a od prižzeljkivane trudnoće i poboljšanja nalaza ništa.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 11. 2008.
    • Sa 50 % pokretnih i to progresivno, ne vidim kako imate oslabljanu pokretljivost i to izraženu. Predlažem za početak inseminaciju ,a ako to ne uspe neku od metoda asistirane reporodukcije, pošto problem toliko dugo traje.
      dr Vojinov