Postovani dr.Basicu, ako mozete da mi odgovorite moja majka(65 god) ima cistu velicine 110mm (11cm) ispod koze same. Isla je u Bg i oni su joj rekli da ne mora da je ukloni. Kakvo je Vase misljenje o tome i sta moze da se desi ako pukne?
    Unapred hvala Biljana

    Odgovoreno: 10. 03. 2007.
    • Ukoliko cista ne izaziva subjektivne tegobe, ne pritiska pijelokaliksni sitem bubrega i nema hidronefroze na tom bubregu (ne oštećuje sam bubreg), nije potrebno odstranjivati ciste. Inače se ciste jednostavno mogu ukloniti punkcijom pod kontrolom ultrazvuka.
      Ass. mr sci.med. dr Saša Vojinov