Poštovani dr,
    rezultati spermograma su: zapremina ejakulata-5,4, vreme razvodnjavanja 15 minuta, ph-9, normokineza-15%, hipokineza-40%, akineza-45%, broj u centrimenru kubnom 2500000, u celom ejakulatu 6000000, normalne forme-21%, glava50%, vrat 6%, rep 23%. Terapija prooxeed plus 2 meseca, cink,trental.
    Da li je ta terapija u redu? Kupio sam nicetille u Italiji, jer kažu da je to original lek. Da li je sa ovim nalazima moguća inseminacija i šta da radim s obzirom da se ne zna uzrok svega ovoga?
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Smanjena pokretljivost se popravlja primenom lekova kao što je proksid. Medjutim Vama je i broj spermatozoida manji. Za inseminaciju je neophodno pre 10 miliona spermatozoida. Ukoliko ste u potpunosti ispitani i isključena svaki drugi uzrok ovakvog stanja, Vi ste kandidat za neku od metoda asistirane reprodukcije.
      dr Vojinov