Svaka 2-3 medeca u proteklih godinu i po dana mi se pojavljivalo nesto   belo na glavicu penisa, "traje" 4-5 dana, i prodje. Za to vreme   glavic je   bio crven i neprijatnog mirisa. Bio sam kod urologa, rekao mi je da imam   neku upalu, pio sam Orvagil, Palitrex i RaptenK 2 nedelje. Nakon toga, kada   sam otisao na kontrolu, rekao mi je da je mnogo bolje nego pre 2 nedelje, i   sada mi je dao da pijem Ciprocinal 250mg 10 dana, pa nakon toga 10 dana   pauze, pa da mu se javim sa analizom mokrace. Ono sto mene zanima, a sto je   on posebno napomenuo, je da obavezno koristim kondom do sledece kontrole.   Zanima me zbog cega je to podvukao kao obavezno? Da li mozda nije znao da   imam devojku koja je bila na ginekoloskom pregledu pre mesec dana i   rezultati na sve su joj negativni, tj. u redu je sve sa njom? Da li ima neki   poseban razlog za koriscenje kondoma u toku ove terapije ili mi je to rekao   zbog sopstvene zastite? HVALA UNAPRED!

    Odgovoreno: 30. 10. 2007.
    • Kod primene AB terapije obavezna je i primena kondoma jer ako racunamo da vi trenutno imate infekciju koju niste preneli na partnera, stavljanjem kondoma stitite partnera, a ujudno i sebe jer ako nju zarayite postoji mogucnost da vam ona nakon terapije ona prenese ponovo vasu infekciju.  Ass.mr sci med dr Sasa Vojinov