Imamo ćerkicu od 18 meseci koju već dva meseca lečimo od ešerihije u urinarnom traktu. Pila je palitrex sirup dva puta, ali se količina ešerihije povećala. Urinokulturu uzimamo u kesice, jer nosi pelene.
    Kako da je izlečimo?
    Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Izlecicete je odgovarajucom antibiotskom terapijom prema dobijenom antibiogramu u trajanju od 10-20 dana. Ukoliko se to nastavi neophodan je i UZ bubrega i besike da bi se iskljucile neke promene na urrinarnom traktu. koje mogu dovesti do pojave ucestalih infekcija., dr Vojinov