Poštovanje,
    radio sam analizu urina i pod stavkom kristali piše dosta sitnog ca oksalata.
    Šta to znači i kako to da izlečim?
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Znaci da postoje kristali u urinu od kojih,njihovim spajanjem mogu nastati kamencici u mokracnim putevima. Lece se uzimanjem dovoljne kolicine tecnosti dnevno cime se mokracni putevi ispiraju i smanjuje se sansa za spajanjem tih kristala dr Vojinov

Komentari na pitanje: #15041

    • Stojkovic danijela 08. 08. 2017.

      Imam decaka od 8god ima problem sa peskom sada sumnjaju i na kamencice oksalati poviseni koristi kalijum citrat magnezijum oksid i bendoksin b6 ali uprkos toj terapiji on opet ima bolove i povraca ali mu nesmeta kad mokri dali je to prava terapija?