Poštovani doktore,
    Nadam se da će te mi pomoći, makar da me usmjerite kom specijalisti da se obratim za savjet. Pored bezbroj posjeta ginekologu, urologu, ljekarima opšte prakse, urađenim nalazima krvi, mokraće i ultrazvuka (koji su svi u redu)  i dalje osjećam bol na lijevoj strani stomaka odmah pored kuka, pa nadolje (nije jajnik, bar se meni tako čini) a povremeno (mada rijetko) se bol širi prema leđima - ka bubregu. Bol se pojavila prije nekih dva - tri mjeseca i javlja se različitim intenzitetom. Prepala sam se i odmah uradila nalaze i desilo se da me ginekolog upućuje urologu, urolog ginekologu i tako ukrug. Jedan doktor kaže da je to nervoza debelog crijeva, drugi da je upala jajnika, treći upala mokraćnih kanala...potpuno sam sluđena....U početku sam mislila sam da je u pitanju pijesak u mokraćnim kanalima, ali nalazi mokraće i ultrazvuk ne pokazuju postojanje pijeska. Ginekolog mi je prošle nedjelje dao da pijem Baktrim i Doksicilin, rekao je da se radi o upali jajnika (što mi je nelogično, jer već ranije sam imala upalu jajnika, pa znam kako jajnik boli). Nakon terapije par dana mi je bilo bolje i opet isto. Po nalazima ispada da je sve u redu i da „umišljam da me boli“, ali zaista ne znam kome više da se obratim da ustanovi uzrok. Zaboravila sam da spomenem da sam godinama imala problem sa esherihijom coli u mokraći i da su me liječili od hroničnog cistitisa, čak su mi prije tri godine radili biopsiju bešike i izgubili isječak (za nevjerovati), pa sam od ogromne količine antibiotika u maju ove godine dobila alergiju zbog koje sam deset dana deformisanog lica i sa plikovima po čitavom tijelu provela u bolnici. Zato se od antibiotika bojim kao od đavola, jer nije ustanovljeno od čega je nastala alergija... Inače imam 33 godine i do sada nisam rađala, a s obzirom da planiram uskoro, molim Vas da mi pomognete...

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Najtemeljinije ispitivanje po pitanju takvih tegoba rade internisti. Obzirom da se bol nalazi u trbuhu, savetujem da se javite gastroenterologu, koji su vrlo temeljni kod takvih problema. dr Vojinov