Poštovanje,
    Moj sin ima 12 godina, pre 6 meseci na sistematskom pregledu su ga poslali da izvrsi termoviziju skrotuma, nalaz je bio "levo toplije za 1,4 stepeni C. Rečeno nam je da ponovo snimimo za 6 meseci. Evo snimili smo. Nalaz glasi: "levo toplije za 1,6 stepeni". Dg. Varicocela testis (dalje nisam siguran kako piše, mislim da je "sin"). Da li imam razloga za brigu?
    HVALA UNAPRED

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Varicoele moze dovesti do poremacaja stvaranja spermatozoida ,jer prosirena vena testisa dovodi do njegovog pregrevanja. Potrebno je uraditi Dopler vena testisa a nakon toga konsultovati se sa decijim urologom. dr Vojinov