Zdravo, Bi sakal da prasam nesto za penis. Na kozickata ima nekolku bemki (crni tocki, znak lepoti).. Ama vo posledno vreme se se poveke (okolu 2 pogolemi i  nekolku pomali). Dali e toa nekoja bolest, ili e normalno na kozickata da  imas nesto kako znak lepoti (kafeno-crni tocki na kozickata na penisot)...

    Odgovoreno: 27. 10. 2007.
    • Znak lepote verovatno nije, ali se možda radi o virusnom oboljenju, kondilomima, koje je uzrok karcinoma penisa.  Potreban je pregled.  Ass.mr sci. med dr Sasa Vojinov

Komentari na pitanje: #1485

    • I ja imam problem crni tocki na vrvot na penisot. . . Pomos?

    • Zdravo bi sakal da ve zamolam da mi pomognete nekako dokolku mozete. Na kozickata od penisot od vnatresnata strana mi se pojavija beli sitni tocki, i od vreme na vreme me cesa po malku. Dali toa e nekoja strasna infekcija i kako da ja izlecam ili da idam na lekar? Fala pozz