Postovani,Prije svega hvala Vam na izdvojenom vremenu. Mozete li mi objasniti koliko je ozbiljan laserski zahvat uklanjanja  polipa velicine maline iz besike. Da li na zahvat uticu godine starosti jer  je u pitanju starija zenska osoba kao i predhodni pacijent koji je imao  maligni tumor grla? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 10. 2007.
    • Benigni tumori mokraćne bešike su ekstremno retki, i verovatno da se radi o malignom tumoru koji se relativno lako uklanje elektroresekcijom- TUR (u našoj zemlji ne postoji oprema za lasersko uklanjanje tumora bešike). Kod tako malih tumor obično se radi o površnim tumorima te se nakon intervencije uključuje BCG terapija i redovne cistoskopske kontrole na 3 meseca. Prognoza - dobra.  Ass.mr sci. med dr Sađa Vojinov

Komentari na pitanje: #1483

    • ljiljana milosavljevic 08. 08. 2012.

      Juce sam bila na kontrolu i receno mi je da mi se ponovo pojavili tumori ima ih 7 cetri su velicine graska jedan velicine lesnika jedan jemalinast a ovo mi je vec petnaesti put primala sam i bsg interesujeme da li ce ovo bar malo da stane i da li mi je zivot u opasnosti znam daje karcinom imam 45god. Moja dijagnoza je tuvesicae urinariae recid. C67