Moj suprug ima povecan broj leukocita u spermi (poslednja analiya 4).   Brisevi sperme ne pokazuju nikakvu infekciju. U julu je pio antibiotik / 10   dana, i rezultati su takodje bili iznad dozvoljenih. U septembru je pio 30   dana prinozon, nakon cega je radjen spermogram i vrednost je bila 4. Ostali   parametri spermograma su van optimalnih granica (verovatno kao posledica   leukocita), a krajnji cilj nam je trudnoca. U bliskoj buducnosti potrebno je   da uradi anlizu krvi / spermo antitela (neznam tacno strucan naziv). Molim   Vas da mi pojasnite stvari, odnosno ukoliko zaista ne postoji infekcija sta   moze biti uzrok povecanih leukocita u spermi.

    Odgovoreno: 27. 10. 2007.
    • Leukociti u spermi su znak infekcije. Problem leži u činjenici da 80% upala prostate (koja daje 60% sastava semene tečnosti) je uzrokovano bakterijama koje mi našim testovima ne možemo dokazati, ali nam prisustvo leukocita ukazije da se radi o infekciji. Terapije otaje i dalje empiriska upotreba antibiotika.   Ass.mr sci. med dr Sađa Vojinov