dragi doktore  Imam jedno pitanje,zasto kada imam odnose budem gotov za 5 do 10 minuta, je li to normalno, ja bih samo duze da radim posao,imali kakav lijek za  to. Unapred Hvala

    Odgovoreno: 27. 10. 2007.
    • Smatra se da je prosečna, normalna, dužina seksulanog odnosa od 1,5-3 minuta te vi tako pripada grupi koja je iznad proseka. Ukoliko ste nezadovoljni ipak i ovom dužinom odnosa možete pokušati upotrebo prezervativa(ukoliko ga ne koristite) koji može da produži dužinu odnosa ili eventualnom masturbacijom pola sata pre odnosa ili upotrebom nekih lokalnih anestetika u vidu gela (2%Xylocain - namazati penisa dvadesetak minuta pre odnosa Ass.mr sci. med dr Sasa Vojinov